Zdící nerezová spojka

Popis produktu

Rozměr: 300 x 0,7 x 30 mm

25 ks/bal.

 

Zdící nerezová spojka PORFIX je určená především k ukotvení nenosných příček k nosné konstrukci nebo k obvodovému zdivu bez potřeby zapuštění zdiva. Zajišťuje pevné kotvení, pružnost spoje a odolnost na dynamickou zátěž.

Jaké jsou její přednosti? Spojka zdiva je vyrobena z nerezové oceli a prošla tahovými a pevnostními zkouškami, dále jsou garantovány její chemické, fyzikální a antikorozní vlastnosti, díky kterým splňuje certifikaci stavebního prvku. Právě díky chemickému složení materiálu dosahuje výrobek vlastnosti, které jsou požadovány pro využití v mokrém stavebním procesu na kotvení příček.

Na co se hodí? Spojku zdiva lze použít na kotvení příčky ke zdivu dvěma způsoby - hned při výstavbě uložením do tenkovrstvé malty do vodorovné boční spáry tvárnic nebo dodatečně ohnutím spojky do tvaru L a přichycením spojky hřebíky s nerezovou úpravou. V případě napojení svislého spoje při železobetonové konstrukci se nahrazují hřebíky jiným vhodným kotvícím materiálem.

Co ještě potřebujete vědět? Spojka zdiva je vyrobena z nerezové oceli tloušťky 0,7 mm (rozměry: délka 300mm, šířka 30 mm). Díky tomu, že je plocha spojky perforovaná, můžeme ji aplikovat (vtlačit) přímo do lepidla. Po vytvrzení lepidla je tak zcela zafixována a plní svou kotevní funkci.