P2-400

Prémiové výrobky na bázi křemičitého písku jsou v komplexním stavebním systému stálicí. Tvárnice PORFIX PREMIUM P2-400 vynikají skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi a umožňují zdít bez zateplení. Na svislých plochách se nemusí lepit.

Jaké jsou jejich přednosti: Tvárnice mají špičkové hodnoty tepelného odporu, zároveň díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem splňují podmínky pro stavbu moderních a náročných novostaveb. Součinitel tepelné vodivosti lambda dosahuje výborné hodnoty 0,085 W/mK, která umožňuje zdít i bez zateplení.

K čemu se hodí: Na zdění obvodových stěn a jako výplň do železobetonových konstrukcí. Přináší úsporu už při nákupu, jejich použití ale zároveň šetří náklady na vytápění nemovitosti. S PORFIX PREMIUM P2-400 lze postavit i nízkoenergetický či pasivní dům bez dodatečného zateplení (více v  zde v článku). Tvárnice o tloušťce 500 mm splňují podmínky i pro stavbu pasivních domů.

Co ještě potřebujete vědět: Tvárnice vyrábíme v provedení pero-drážka-kapsa (PDK), na svislých plochách je není potřeba lepit - pero a drážka do sebe zapadnou. Stavebník uspoří lepidlo, ale i čas a finance.

Jak dlouho jsou na trhu: Od roku 2016.