Mořská sůl do bazénu nejodidovaná 25 kg

Popis produktu

0,6 - 0,13 mm

 

Pro Vaše bazény je u nás k dispozici buď vakuová sůl v potravinářské kvalitě o čistotě 99,9% NaCl nebo Vatel sůl mořská, ze závodu Esco v Portugalsku, která je jedna z nejčistších mořských solí v Evropě a udává měřítko pro všechny ostatní výrobce (obsah NaCl 99%). V bazénech je sůl používána buď přímo na výrobu chlóru elektrolýzou, kdy dávkování soli určuje přímo odpovídající zařízení, tzv. solnička, solinátor či jiné používané názvy, které si sama nahlásí, že potřebuje sůl doplnit, neboť by nemělo co „rozkládat“ = vyrábět chlór potřebný pro desinfekci vody.

Sůl je také používána v kombinaci s bazénovou chemií, tzv. na přilepšenou, kdy dávkování cca. 3,5 - 8 kg soli / 1m3 vody / sezóna získáte slabě slaný roztok, který částečně konzervuje vodu, zároveň je prospěšný pro pokožku a voda má tzv. jiskru.

Pro některá zařízení či některé bazény jejich výrobci doporučují sůl tabletovou, která je u nás samozřejmě také k dispozici.

Pozor - do bazénu nepatří sůl s jódem - obsah jódu ze soli „rozhodí“ automatické dávkování či řízení, neboť zkresluje obsah chlóru - zařízení ukazuje, že je vyroben dostatek chlóru, což ve skutečnosti ale není a to má v konečném důsledku vliv na kvalitu bazénové vody.