BÁČA Kamenný koberec Marmostone - Bianco Carrara - 0,7-1,8 mm

Popis produktu

Zrnitost: 0,7 - 1,8 mm

Spotřeba: 1 set/1,8 m2 

 

Proč si vybrat kamenný koberec Báča?

 

Používají zahraniční vysokopevnostní UV stabilní pryskyřice, husté (medové) konzistence, které nežloutnou a mají vysokou pevnost.Narozdíl od většiny českých dodavatelů kamenných koberců, kteří používají v Čechách nejdostupnější a nejlevnější pryskyřice, které jsou velmi řídké (většina proteče do podkladu a minimum zůstává mezi kamínky na jejich spojení) a mají menší pevnosti a již za 1-2roky se často stává, že pryskyřice se z povrchu kamenného koberce opotřebuje a drolí se kamínky. Většina výrobců uvádí, že jejich kamenný koberec je samopenetrační, toto je známka použití velmi řídké pryskyřice, které většina proteče dolů do podkladu, tudíž zpenetruje podklad, ale kamínky drží velmi tenká vrstva pryskyřice a kamínky se za krátko vydrolují. Kvalita kamenného koberce závisí zejména na kvalitě použité pryskyřice a proto je důležité při výběru dodavatele nehledět na nejnižší cenu, ale raději si nějakou korunu přidat a koupit kvalitní výrobek se kterým budete dlouhá léta spokojeni a nebudete muset za krátko řešit, že jste si koupili sice nejlevnější koberec, ale po roce s ním máte problémy a další investice s renovací povrchu atd… Tyto řídké pryskyřice se dodávají převážně v kanystrech… Kvalitní pryskyřici nelze dodávat v kanystru, protože má takovou konzistenci, že by z kanystru nevytekla…

 

POKUD JSTE SI JIŽ KOUPILI LEVNÝ KAMENNÝ KOBEREC OD NĚJAKÉ FIRMY  A ZA KRÁTKO VÁM PRYSKYŘICE Z POVRCHU ZMIZELA A VYDROLUJÍ SE VÁM KAMÍNKY, Můžete u nás zakoupit kvalitní UV stabilní epoxidovou pryskyřici DUPOX 2012 a převálečkováním tak obnovit a zpevnit váš stávající kamenný koberec. Takto renovovaný povrch vám zůstane jako nový po dlouhá léta. Renovace se ovšem musí udělat co nejdříve, dokud lze koberec ještě zachránit.

 

K renovaci povrchu lze použít i Dvousložkový Polyuretan UV stabilní, který má životnost 20-25 let 

 

NAŠE  DOPORUČENÍ:  Pokud aplikujete kamenný koberec pojený epoxidovou pryskyřicí, je možné pro zvýšení životnosti a docílení bezúdržbového povrchu na 20-25let po aplikaci kamenného koberce a vytvrzení převálečkovat povrch UV stabilním polyuretanem (cca 220.-Kč/1 m2). Tímto docílíte perfektní lesklý povrch na 20-25 let, nebo zakoupit rovnou celý kamenný koberec pojený UV stabilním polyuretanem.

Na každou zakázku dáváme kamenivo stejné šarže. Je třeba si objednat dostatečné množství, protože při pozdější doobjednávce nemůžeme zaručit stejnou šarži kameniva jako při objednávce původní a může docházet k barevným rozdílům. Doporučujeme objednávat materiál s 10% rezervou.

Kamenivo Monte Carlo, Las Vegas a San Remo může někdy obsahovat zrna s větším obsahem železa a tyto pak mohou v exterieru kolem sebe vytvořit tmavší rezavé skvrny. Tento jev se v tomto typu přírodního kameniva dá předpokládat a nemůže být předmětem reklamace. Nicméně tyto rezavé flíčky se dají odstranit potřením kyselinou solnou a ponecháním cca 3 minuty působit. Pak se místo opláchne vodou. Při práci s kyselinou solnou je třeba dbát zvýšené opatrnosti a pokynů pro práci s tímto materiálem.

Další produkty v kategorii